×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

anti-aging

Drukuj
WARIANTY

anti-ageing

WYMOWA

[anti-ejdżing] a. [anty-ejdżing] [w momencie publikacji hasła redaktorzy zaobserwowali, że współcześni Polacy wypowiadają to słowo na obydwa sposoby, 8.10.2020 r.]

DEFINICJA

Niektórzy ludzie w tekstach pewngo typu, zwłaszcza dotyczących dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii, a także w reklamach niektórych kosmetyków, jako anti-aging określają działania, zabiegi, kosmetyki itp., które mają spowolnić procesy starzenia się skóry.

INFORMACJA GRAMATYCZNA

Wyraz jest nieodmiennym przymiotnikiem.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Lekki, odświeżający krem anti-aging wchłania się niesamowicie szybko i pozostawia skórę natychmiast gładszą i bardziej miękką. (Źródło).ESENCJA MŁODOŚCI
ZABIEG ANTI-AGING REWITALIZUJĄCY KOMÓRKI SKÓRY z PhytoCellTec™Argan
(Źródło).

 Czy wiesz, że regularnie wykonywane zabiegi dermokosmetyczne są niezbędnym uzupełnieniem lekarskich terapii anti-aging? (Źródło).Nowoczesna kosmetologia potrafi skutecznie walczyć z oznakami starzenia się naszej skóry. Gabinety kosmetyczne oferują liczne zabiegi odmładzające. Mówimy, jakie zabiegi kosmetyczne typu anti-aging uchodzą obecnie za najskuteczniejsze i którym warto się poddać. (Źródło).

owoczesna kosmetologia potrafi skutecznie walczyć z oznakami starzenia się naszej skóry. Gabinety kosmetyczne oferują liczne zabiegi odmładzające. Mówimy, jakie zabiegi kosmetyczne typu anti-aging uchodzą obecnie za najskuteczniejsze i którym warto się podda

http://mowimyjak.se.pl/styl-zycia/moda-i-uroda/5-najkuteczniejszych-zabiegow-kosmetycznych-anti-aging,14_75330.html
Nowoczesna kosmetologia potrafi skutecznie walczyć z oznakami starzenia się naszej skóry. Gabinety kosmetyczne oferują liczne zabiegi odmładzające. Mówimy, jakie zabiegi kosmetyczne typu anti-aging uchodzą obecnie za najskuteczniejsze i którym warto się poddać.


Medycyna anti-ageing– zjawisko kultury popularnej społeczeństwa zorientowanego na młodość, w którym jednostki angażują się w poszukiwanie środków do zwalniania i odwracania procesu starzenia się, zarazem forma nowoczesnej geriatrii skierowanej „przeciw starzeniu się” [...]. (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Wyraz jest zapożyczeniem leksykalnym z języka angielskiego. Warto zwrócić uwagę, że chociaż obydwa warianty w języku angielskim występują, wariant anti-ageing, polecany z poprawnościowego punktu widzenia (np. w Poradni Językowej PWN), w polszczyźnie jest bardzo rzadki. Często występuje tylko w angielskich nazwach produktów lub zabiegów.

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
LICENCJA

 

DATA Rejestracja hasła: 07.03.2016, 12.42, ostatnia aktualizacja hasła: 08.11.2020, 12.21
AUTOR Jan Burzyński
REDAKTOR Redakcja Obserwatorium Językowego UW
facebook