×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

anti-ageing II

Drukuj
WYMOWA

[anti-ejdżing] a. [anty-ejdżing] [w momencie publikacji hasła redaktorzy zaobserwowali, że współcześni Polacy wypowiadają to słowo na obydwa sposoby, 8.10.2020 r.]

DEFINICJA

Niektórzy ludzie w pewnych typach tekstów, zwłaszcza związanych z medycyną estetyczną i kosmetologią, mianem anti-ageingu określają ogół działań i zabiegów wiążących się z zachowaniem młodości, przeciwdziałaniem starzeniu się człowieka; wiele z tych działań i zabiegów dotyczy przeciwdziałania procesom starzenia się skóry.

INFORMACJA GRAMATYCZNA

Wyraz jest odmiennym rzeczownikiem. W zasadzie w tekstach pośiadczona jest tylko forma D. lp. tego rzeczownika (w czasie redagowania hasła, 8.10.2020 r.).

PRZYKŁADY UŻYCIA

Zabieg Nanofrax Retinol 4% to nowoczesna forma anti-ageingu. Dzisiaj nie ma anti-ageingu bez witaminy A. Naturalna i skuteczna metoda na zachowanie młodej, promiennej, gładkiej i zdrowej skóry. (Źródło).Estenova - eksperckie centrum medycyny estetycznej i anti-ageingu. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez lekarzy medycyny. Najwyższej jakości preparaty, najwyższy poziom bezpieczeństwa. (Źródło).Tutaj również osocze bogatopłytkowe ma swoje pole do popisu i udowodnione efekty. Mezoterapia pochwy i sromu to bardzo bezpieczny zabieg anti-ageingu ginekologicznego. Z wiekiem skóra rozciąga się, wysusza, wiotczeje, a serie zabiegów z osocza pozwalają zatrzymać czas, czasem nawet go cofnąć i cieszyć się w pełni życiem intymnym także w starszym wieku. (Źródło).Czy warto prężyć muskuły na facjacie, czy nie ma to najmniejszego sensu? Czy w 2018 czeka nas rewolucyjne podejście do anti-ageingu i czy powstaną specjalne miejsca, gdzie będzie można uprawiać ‚facial gym’? (Źródło).Będą też mieli [farmaceuci] możliwość zapoznać się z badaniami klinicznymi dotyczącymi anti-ageingu, czyli sposobami na spowolnienie procesów starzenia. (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Rzeczownik anti-ageing nie ma żadnego wariantu ortograficznego. Co ciekawe, homonimiczny fonetycznie przymiotnik ma wariant częstszy anti-aging i o wiele rzadszy anti-ageing. Dwa warianty (o mniej więcej takiej samej frekwencji) ma także przymiotnik anti-agingowy/ anti-ageingowy (stan na dzień redagowania hasła, 8.10.2020 r.).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 08.10.2020, 14.21, ostatnia aktualizacja hasła: 08.11.2020, 12.23
AUTOR Jarosław Łachnik
REDAKTOR Jarosław Łachnik
facebook