HASŁO

łamiąca wiadomość

DEFINICJA

Łamiącą wiadomością potocznie i żartobliwie nazywa się wiadomość z ostatniej chwili.

PRZYKŁADY UŻYCIA

Mimo dość ubogiego kalendarium i braku "łamiących wiadomości" piątek przyniósł dość istotne zmiany na rynkach finansowych. (Źródło).

ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ/BREAKING NEWS Pompka na stacji naprawy rowerów przy Bulwarze Nadwarciańskim znów działa! Naprawa została wykonana po dłuższym czasie jej uszkodzenia. Zamontowano również końcówkę, umożliwiającą pompowanie dętek z różnymi rodzajami wentyli. Na stacji znajdziecie też komplet kluczy, przydatnych w drobnych naprawach. (Źródło).

!!Łamiąca wiadomość: w godzinach porannych policja zatrzymała genderowego konia trojańskiego podczas próby wtargnięcia do siedziby MS. Funkcjonariusze byli zmuszeni użyć siły. - Koń był bardzo agresywny, poraził wielu moich kolegów tęczowym płomieniem, a mnie kopnął w piszczel – zdradził nam anonimowo jeden z policjantów biorących udział w akcji. – Uspokoił się dopiero wtedy, gdy daliśmy mu kolorowe żelki zmieszane z prosecco, a dowódca, który ma małą córeczkę, zaśpiewał motyw przewodni z „My Little Pony”. (Źródło).

Łamiąca wiadomość: Samsung Galaxy S21 z premierą jeszcze w tym roku?! Według nowego przecieku Samsung Galaxy S21 może zadebiutować o 6 tygodni wcześniej, niż poprzednicy. (Źródło).

DODATKOWE INFORMACJE

Wyrażenie jest często świadomie używaną w celach humorystycznych kalką semantyczno-frazeologiczną z języka angielskiego (por. breaking news ‘wiadomość z ostatniej chwili’).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 05.06.2020, 21.19, ostatnia aktualizacja hasła: 13.12.2020, 11.32
AUTOR Autor nie życzy sobie podawania imienia ani nazwiska.
REDAKTOR Dagmara Banasiak