×
NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
PORADNIA JĘZYKOWA UW
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

położyć laskę

Drukuj
DEFINICJA

Niektórzy ludzie bardzo potocznie mówią, że ktoś położył na coś laskę, jeśli przestał się tym zajmować, przestało być to dla niego ważne, zrezygnował z tego.

INFORMACJA GRAMATYCZNA

Wydaje się, że składnia położyć na czymś laskę jest równie akceptowalna. Jednak w momencie rejestracji hasła redaktorzy znaleźli wyłącznie poświadczenia schematu położyć na coś laskę [grudzień 2020 r.].

PRZYKŁADY UŻYCIA

Spółka bezbronna. Mafia i hejterzy babrzący się w szambie... Ale winię też LC, że położył laskę na spółkę i że mimo osiąganych zysków, poniewierana jest jak bankrut.. (Źródło).Już Pan Osuch położył laskę , w klubie nie ma kasy na nic,rodzice grup młodzieżowych płacą po meczach sędziemu i pielęgniarce a co miesiąc dają 90 zł do klubu..chora sytuacja.. (Źródło).Sbek-u żyto Gollob zawsze walczył jak był młody a Patryk Dudek dobre występy zalicza jedynie w GP, na ligę położył laskę... Gollob był efektywny i zarazem efektowny jak dzisiaj tylko Bartek Zmarzlik potrafi jedynie tak jeździć. Patryk tylko efektywnie w GP i ostatnio w IMP. A liga? Proszę spojrzeć na statystyki. (Źródło).Szkoda że polsat-sport położył laskę na transmisje z NFL. Bo moda zaczęła rosnąć.
A takto pozostanie totalnie niszowy. (Źródło).Ale nie przejmujcie sie: w TV jest jeszcze gorzej. TVN juz dawno temu polozyl laske na wyjasnianie swiata i postawil na dzieci wypadajace przez okno w Zgierzu czy Parzeczewie (robimy zblizenia na kraweznik z plama krwi, hej!). Sp. Grzegorz Miecugow mowil, ze problemem jest widz. Problemem jest rachunek ekonomiczny w mediach: dobre dziennikarstwo, ktore stara sie cokolwiek wyjasnic, jest po prostu za drogie. (Źródło).

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 13.12.2020, 09.51, ostatnia aktualizacja hasła: 13.12.2020, 10.00
AUTOR Jarosław Łachnik
REDAKTOR Jarosław Łachnik
facebook