Ultramaraton z polszczyzną. ZADANIE NOCNE - WYNIKI

08.09.2019, 00.01

Publikujemy wyniki nocnej straży ;-)

Dla wszystkich tych, którym polszczyzny nigdy dość. Dla tych, którzy są czujni. Dla tych, którzy chcą poprawić swój wynik punktowy lub po prostu dla nocnych marków. Mamy niespodziankę w postaci zadania dodatkowego – zadania nocnego.

Ultramaraton z polszczyzną. ZADANIE NOCNE - WYNIKI Marta Gierych

WYNIKI ZADANIA NOCNEGO

Wykonanie zadania nocnego zgłosiły trzy osoby. Po weryfikacji zgłoszeń i sprawdzeniu prawidłowości zgłoszenia neologizmów (prawidłowa definicja znaczenia oraz prawidłowe dwa przykłady użycia z podaniem ich lokalizacji) redakcja Obserwatorium Językowego UW opublikowała wszystkie zgłoszone hasła.

Dwie osoby zgłosiły po jednym neologizmie:

PINNER

PSIAPSI

Jedna osoba zgłosiła prawidłowo trzy neologizmy i otrzymała maksymalną liczbę punktów - 9 pkt:

FRUTARIANIZM

WITARIANIZM

NUTRIGENETYKA

To nie koniec konkursu, bądźcie czujni, walka o językowe podium trwa!

ZADANIE NOCNE

Zgłoś między godz. 00.01 a 05.59 do Obserwatorium Językowego UW neologizm, którego nie ma jeszcze w Obserwatorium (w SŁOWNIKU, HASŁOWNIKU lub w bazie haseł).

Procedurę zgłaszania hasła za pomocą modułu „Dodaj hasło” znajdziesz w zakładce „Budowa słownika” na stronie Obserwatorium Językowego UW w dziale 2.2. Formularz do zgłaszania hasła – „Dodaj hasło”.

Możesz zgłosić więcej niż jeden neologizm – maksymalnie trzy neologizmy.

Następnie pod adresem:

obserwatorium@uw.edu.pl

prześlij informację o następującym formacie, np.:

Zgłosiłam/zgłosiłem hasło/hasła: [twoje zgłoszone hasło/hasła]

W tytule e-maila prosimy podać:

Zadanie nocne – odpowiedź

W treści e-maila prosimy podać wyłącznie dwa elementy:

1. informację wg powyżej podanego schematu

2. imię i nazwisko

Zgłoszenia wykonania zadania nocnego będą przyjmowane do dnia 8 września 2019 r. do godz. 05.59. Wszystkie zgłoszenia, które wpłyną po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

Punktacja: 3 punkty za każdy prawidłowo zgłoszony neologizm.

Uwaga: neologizmy, które będą ilustrowane tzw. cytatami definicyjnymi (zawierającymi definicję zgłaszanego neologizmu) nie będą brane pod uwagę.

Autorem zadania jest mgr Maciej Czeszewski, językoznawca, doktorant w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca „Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego”oraz redaktor jego fanpejdża „Nowe Wyrazy”. Jest także współpomysłodawcą i współautorem kalendarza językowego „Ogarnij język polski”.

Maciej Czeszewski poprowadzi wielki finał „Ultramaratonu z polszczyzną”.

Zobacz szczegółowy program wielkiego finału ULTRAMARATONU Z POLSZCZYZNĄ

publikacja: 08.09.2019, 00.01, ostatnia aktualizacja: 08.09.2019, 14.49